PROBOSZCZ PARAFII

Ks. kan. mgr lic. Zbigniew Rutkowski

Zbigniew Rutkowski, od 2006 roku – proboszcz parafii św. Mikołaja w Gniewie. Urodził się w 1965 roku w Tczewie. Tam też kształcił się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. W latach 1994-2000 studiował i pracował we Francji. Od 2000 roku był wicerektorem Wyższego Seminarium Duchownego we Pelplinie, wykładowcą pedagogiki i katechetyki (nadal jest wykładowcą pedagogiki i dydaktyki katechezy)

WIKARIUSZE

Ks. mgr Jarosław Oszuścik

Ks. mgr Jarosław Oszuścik urodzony 4 stycznia 1988 roku w Tucholi. Pochodzi z miejscowości Bysław w Borach Tucholskich. W 2013 roku przyjął święcenia kapłańskie w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.  Od 2013 do 2016 r. wikariusz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim. W 2016 roku ukończył podyplomowe studia z zakresu Bioetyki na Wydziale Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. A od 20 sierpnia 2016 roku mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja  w Gniewie.

Ks. mgr Mateusz Liedtke