Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie * VI Niedziela Wielkanocna *

* 26 maja 2019 r. *              

          Wszystkim Mamom życzymy wielu Bożych łask. Niech Matka Pana Jezusa będzie ich orędowniczka i nauczycielką macierzyństwa. Zmarłym Mamom, niech dobry Bóg udzieli miłosierdzia.

     Dzisiejsza zbiórka przeznaczona jest na dzieła charytatywne prowadzone przez diecezje.

     W niedzielę, 12 maja spłonął dom naszych parafian w Brodach Pomorskich, a wraz z nim rzeczy codziennego użytku i dorobek życia jego mieszkańców. Jako wspólnota parafialna chcemy im okazać naszą solidarność, dlatego w przyszłą niedzielę (2 czerwca) zbiórka do puszek będzie pomocą w odbudowie dobytku.

W tym tygodniu, poranny Różaniec (godz. 7:30) ofiarujemy w intencji mieszkańców:

 • ul. Gdańskiej - w poniedziałek, 27 maja;
 • ul. Pocztowej - we wtorek, 28 maja;
 • ul. Drzymały - w środę, 29 maja;
 • ul. Kapinosa - w czwartek, 30 maja;
 • ul. Staszica - w piątek, 31 maja;
 • ul. Czyżewskiego - w sobotę, 1 czerwca.

W tym tygodniu w Kościele wspominamy:

 • św. Augustyna z Canterbury - w poniedziałek, 27 maja;
 • św. Urszulę Ledóchowską i św. papieża Pawła VI - w środę, 29 maja;
 • św. Jana Sankandra i św. Zdzisławę - w czwartek, 30 maja. Tego dnia wspominamy też bł. Martę Wiecką pochodząca z naszej diecezji.
 • Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny - wspominamy w piątek, 31 maja;
 • św. Justyna - w sobotę, 1 czerwca.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe:

 • w kościele codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę, o godz. 17:00.

Cieszymy się, że gromadzimy się tak wytrwale i żarliwie przy kaplicach przydrożnych.

Poniedziałek:

     Zapraszamy na lipcową pielgrzymkę do Włoch. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 27 maja, o godz. 18:30 w Salkach Katechetycznych. Jest to ważne spotkanie, bo zamyka wszystkie kwestie organizacyjne np. związane z odprawa samolotową.

     We wtorek 28 maja przypada rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (zmarł w 1981 r.). Módlmy się o owoce jego procesu beatyfikacyjnego.

Środa:

     Modlitewną Grupę Św. Józefa zapraszamy na spotkanie w środę, o godz. 9:00, rozpoczniemy je od Mszy Świętej w kaplicy sióstr.

     W sobotę, 1 czerwca młodzież naszej parafii wyjedzie na spotkanie młodych w Lednicy. Wszystkich chętnych na ten wyjazd zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 29 maja, o godz. 18:30 w Salkach Katechetycznych.

Czwartek:

     W ostatni czwartek miesiąca (30 maja) zapraszamy na spotkanie z Bożym Słowem w grupie „Effatha". Początek o godz. l 8:45.

Piątek:

     Przedszkole Miejskie zaprasza na „Festyn Rodzinny", w piątek, 31 maja, od godz. 16:00. Jak zawsze dla dzieci i dorosłych przygotowano wiele niespodzianek.

     Chór Harmonia Sphaerarurn i dzieci z Ogniska Muzycznego p. Izabeli Chyły zapraszają na koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka - w piątek (31 maja), o godz. 17:00, Kaplica Zamkowa.

Sobota:

     W sobotę, 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Niech św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka obecni w naszym kościele wypraszają dzieciom potrzebne laski. Niech nasze dzieci mają wokół siebie dojrzałych, mądrych, kochających i odpowiedzialnych dorosłych.

     Uwaga chorych z listy stałej odwiedzimy w czerwcu wyjątkowo dopiero po Bożym Ciele, czyli w sobotę, 22 czerwca. Chorzy otrzymali kartkę z taką informacją ale prosimy przypomnieć im o tej zmianie.

Niedziela 2 czerwca:

     Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Świętej. Zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 w przyszłą niedzielę , na godzinę 11:00. Prosimy nie planować wielu zajęć w ostatnim tygodniu czerwca (2 – 7 czerwca), bo właśnie wtedy o godzinie 15:30 będą próby. Plan całości wisi w gablocie i dzieci otrzymają w szkole.