Ogłoszenia duszpasterskie * XIX Niedziela Zwykła *

* 11 sierpnia 2019 r. *

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na prace w naszej parafii. Bóg zapłać.

Jeszcze dzisiaj Jarmark Rzemiosła na Rynku. Można zobaczyć, jak pracuje kowal, zjeść coś na Rynku  zamiast w domu (nie trzeba pomywać),  zobaczyć jak wygląda ul z żywymi pszczołami. Sprawdzić jak się wytapia szkło i jeszcze do tego kupić zapasy na zimę.

Na   zamku jeszcze dzisiaj  turnieje rycerskie, na zakończenie których w  Kaplicy Zamkowej Msza Święta - wyjątkowo o godz. 16:00.

W najbliższym tygodniu:

Poranny Różaniec (godz. 7:30) w tym tygodniu ofiarujemy w intencji mieszkańców:

• ul. Witosa - w poniedziałek, 12 sierpnia;
  • ul. Sidorowicz - we wtorek, 13 sierpnia;
  • ul. Kremskiego - w środę, 14 sierpnia;
  • ul. Jana Pawła II - w czwartek, 15 sierpnia;
  • ul. Wyszyńskiego - w piątek, 16 sierpnia;
  • ul. Popiełuszki - w sobotę, 17 sierpnia.

W tym tygodniu w Kościele wspominamy:

• św. papieża Poncjana i św. księdza Hipolita - we wtorek, 13 sierpnia;
  • św. księdza Maksymiliana Marię Kolbego - w środę, 14 sierpnia. Św. Maksymilian jest patronem naszej kaplicy w Polskim Gronowie.
  • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w czwartek, 15 sierpnia. św. Stefana Węgierskiego - w piątek, 16 sierpnia;
  • św. Jacka – w sobotę, 7 sierpnia.

Spotkanie Modlitewnej Grupy św. Józefa w poniedziałek, o godz. 9:00. Spotkanie rozpoczniemy od Mszy Świętej w Kaplicy Sióstr.

13 sierpnia, we wtorek, zapraszamy  na  Różaniec i procesję z Figura Matki Bożej Fatimskiej. Na zaproszenie Malki Bożej przyjdźmy całymi rodzinami. Różaniec nie jest zbyt trudną modlitwą dla dzieci. Naszą modlitwę rozpoczniemy, we wtorek, o godz. 18:30.

Decyzją Siostry Prowincjalnej, następuje zmiana sióstr w naszym gniewskim klasztorze. Powitamy w naszej parafii siostrę Beatę, która będzie zakrystianką i siostrę Dobromiłę, która będzie uczyła w szkole i będzie przełożoną domu. Pożegnamy siostrę Alicję i siostrę Bartłomieję, które były z nami przez wiele lat. Chcemy spotkać się z siostrami na pożegnalnej Eucharystii, w środę, 14 sierpnia, o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich.

W piątek, 16 sierpnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Modlić się będziemy za naszego dawnego proboszcza ks. Kanonika Bogdana Przybysza, w dniu jego 84 urodzin. (Urodzony w 1935 roku.)

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Czwartek, 15 sierpnia 2019 r.:

W najbliższy czwartek, 15 sierpnia obchodzimy piękną uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte odprawimy o godz. 7:30, 9:00, 10;00 – w Polskim Gronowie, 11;00, 12;30, o 13:30 – w Brodach pomorskich, o godz. 15:00 w Kaplicy Zamkowej, i o godz. 17:30.

Tego dnia po każdej Mszy Świętej poświęcimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty.

W czwartek, w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Świętą o godz. 9:00, którą odprawimy za żywych i zmarłych  członków stowarzyszenia.

Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wyruszy procesja z pięknym, ofiarowanym przez Króla Jana III Sobieskiego i Marysieńkę feretronem. Udamy się na rynek, gdzie pomodlimy się za wszystkie kobiety. Zapraszamy wszystkie panie w stroju księżniczek. Wart przebrać się całymi rodzinami. Na każdego czekają ciekawe kobiece nagrody.

Pamiętajmy w czwartek, w to piękne święto wpatrywania się w wieczność o Mszy Świętej. Niech dla ludzi wierzących nie będzie to jedynie dzień wolny, ale okazja do spotkania z Chrystusem w Eucharystii.