Ogłoszenia duszpasterskie * XXIV Niedziela Zwykła *

* 17 września 2017 r. *

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na prace konserwatorskie i inwestycje w naszej parafii. Za ty dzień również będziemy mogli pomóc te prace kontynuować.

Dzisiaj 17 września wspominamy rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę (w 1939 r.). Módlmy się za ofiary wojen i błagajmy Boga o dar pokoju.

Chór „Cantores Minores" zaprasza na „Koncert Wdzięczności", który odbędzie się dzisiaj, w niedzielę, 17 września, o godzinie 16:00. Usłyszymy repertuar, z którym chór wystąpił we Florencji. Będzie to dobra okazja, by podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu wyjazdu do Florencji.

W tym tygodniu w Kościele wspominamy:

• Św. Stanisława Kostkę - w poniedziałek, 18 września;
  • Św. Januarego - we wtorek, 19 września;
  • Św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Ghong Hasang i ich braci, męczenników z Korei - w środę, 20 września;
  • Św. Mateusza Apostoła - w czwartek, 21 września;
  • Św. Ojca Pio - w sobotę, 23 września.

Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca udzielimy specjalnego indywidualnego błogosławieństwa rodzinom, dzieciom i mamom oczekującym potomstwa. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 11:00.

I Komunia Święta i Bierzmowanie:

Za tydzień rozpoczynamy przygotowanie do kolejnych sakramentów. Przygotowujących się do I Komunii Świętej, uczniów klas 3 szkoły podstawowej zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę, 24 września, o godzinie 11:00.

Do Bierzmowania przygotowują się w tym roku aż trzy roczniki, (wynika to ze zmian w oświacie) Dlatego uczniów klas 7 szkoły podstawowej oraz klasy II i III Gimnazjum zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 24 września, o godzinie 17:30. Rodziców prosimy również o obecność na tym spotkaniu. Chociaż Bierzmowanie to sakrament dojrzałości jednak nie pozostawiajmy młodzieży osamotnionej. Niech nasza modlitwa i przykład rodziców przystępujących do sakramentów będzie dla nich wsparciem.

Przekażmy to ogłoszenie naszym bliskim i znajomym, byśmy wszyscy wzięli udział w tych spotkaniach. Pierwsze spotkanie w nowym roku jest zawsze szczególnie ważne.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Jest to pielgrzymka jednodniowa. Wyjazd w sobotę, 14 października, o godzinie 6:00 z przystanku na ul. Kopernika. Koszt 70 zł. Zapisy już teraz w zakrystii bądź w godzinach urzędowania w Biurze Parafialnym.

W tym tygodniu w kościele wspominamy:

Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła – w poniedziałek, 20 maja;

Św. Jana Nepomucena – we wtorek, 21 maja;

DZIEŃ MATKI:

Za tydzień Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy na koncerty. Najpierw, już w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:00 na Zamku koncert pt. „Kocham Cię Mamo”. To wyznanie usłyszymy w wykonaniu Chóru Cantores Minores oraz wielu poetyckich gości.

W przyszłą niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00, w kościele koncert duetu gitarowego z Gdańska. Mamom i wszystkim gościom ofiarujemy „muzykę świata”. Zapraszamy na to muzyczne świętowanie.

Mszę Świętą w intencji naszych Mam odprawimy w niedzielę, o godzinie 9:00.

Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku 30 maja procesja przejdzie ulicami: z Zamku, obok Liceum Ogólnokształcącego, 1 ołtarz będzie przy budynku Sądu. Ul. Gdańską, 27 Stycznia, Partyzantów, Kusocińskiego (tam będzie 2 ołtarz), 27 Stycznia, Witosa (ołtarz 3). Ołtarz 4 i zakończenie będzie przy Ośrodku Zdrowia. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Uczniów klas III Gimnazjum informujemy, że Sakrament Bierzmowania otrzymają w piątek, 14 czerwca 2013, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

OGŁOSZNIA SPOŁECZNE:

W czwartek, 23 maja Strażacy i uczniowie Gimnazjum będą oczyszczali tereny zielone i staw przy ulicy Hallera. Przyda się każda pomocna dłoń. Początek o godzinie 9:00.

Wszyscy już znają Festyn Rodzinny w Gniewskim Przedszkolu. Pełne niespodzianek, zabaw i muzyki spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek (24 maja) od godziny 16:00 do 20:00.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 10:00 Dom Kultury w piasecznie zaprasza na sesję popularno – naukową podczas, której między innymi promocja VI części „Tek Kociewskich” oraz prelekcja pana Krzysztofa Kordy na temat „Związku Towarzystw Ludowych na Pomorzu w latach 1905 – 1939”.