Ogłoszenia duszpasterskie * XV Niedziela Zwykła *

* 15 lipca 2018 r. *

Dzisiaj (niedziela, 15 lipca) w przestrzeni przy kościele wystawa poplenerowa obrazów namalowanych przez studentów z Bydgoszczy. W godz. od 10:00 do 13:30 będziemy mogli prace zobaczyć i nabyć.

Różaniec, o godzinie 7:30 ofiarujemy w intencji mieszkańców:

• ul. Czyżewskiego - w poniedziałek, 16 lipca;
  • ul. Kopernika - we wtorek, 17 lipca;
  • ul. 27 Stycznia - w środę, 18 lipca;
  • ul. Partyzantów - w czwartek, 19 lipca;
  • ul. Kusocińskiego - w piątek, 20 lipca;
  • ul. Witosa - w sobotę, 22 lipca.

W tym tygodniu w kościele wspominamy:

• Najświętszą Maryje Pannę z góry Karmel, czyli Matkę Bożą Szkaplerzną wspominamy - w poniedziałek, 16 lipca;
  • Św. Szymona z Lipnicy - w środę, 18 lipca;
  • Bł. Czesława i św. Małgorzatę z Antiochii - w piątek, 20 lipca;
  • Św. Apolinarego i św. Wawrzyńca z Brindissi -  w sobotę, 21 lipca.

Od   wtorku   (17   lipca),   w   godzinach   biura   parafialnego   możemy zarezerwować intencje Mszy Świętych na nowy 2019 r. Szczególnie wszyscy ci, którzy w przyszłym roku będą obchodzili rocznice małżeństwa, ważne urodziny lub inne uroczystości rodzinne, warto by zaplanowali Mszę Świętą odpowiednio wcześniej. Trudno w ostatniej chwili znaleźć wolny termin.

W przyszłą niedzielę, 22 lipca gościć będziemy dwóch misjonarzy, będą to:

• Ks. Grzegorz z Dubna na Ukrainie. Ofiarą do puszek będziemy mogli pomóc naszym braciom w wierze na wschodzie.
  • Ks. Ryszard Strzyżewski, nasz parafianin pracujący w Japonii. Ks. Ryszard odprawi Mszę Świętą w przyszłą niedzielę (22 lipca), o godz. 15:00 w Kaplicy na Zamku i podzieli się z nami swoją pracą w Japonii.

Wakacyjne propozycje:

Czwartek poetycki, w Sali Kameralnej, o godz.  19:00, zaprasza nas na spacer do lasu. Tytuł spotkania „Hej, tam pod lasem". Zapraszamy.

W Kaplicy Zamkowej czeka na nas wystawa malarstwa ks. Stanisława Drąga  pt. „Piękna nasza Polska cała". Sztuka uczy nas dostrzegać piękno w ludziach i ich dziełach, w historii, przyrodzie i krajobrazie, czy w zabytkach i tradycji. Wystawę warto zobaczyć od wtorku do piątku, w godz. 9:30 – 16:30.

W tym tygodniu w kościele wspominamy:

Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła – w poniedziałek, 20 maja;

Św. Jana Nepomucena – we wtorek, 21 maja;

DZIEŃ MATKI:

Za tydzień Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy na koncerty. Najpierw, już w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:00 na Zamku koncert pt. „Kocham Cię Mamo”. To wyznanie usłyszymy w wykonaniu Chóru Cantores Minores oraz wielu poetyckich gości.

W przyszłą niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00, w kościele koncert duetu gitarowego z Gdańska. Mamom i wszystkim gościom ofiarujemy „muzykę świata”. Zapraszamy na to muzyczne świętowanie.

Mszę Świętą w intencji naszych Mam odprawimy w niedzielę, o godzinie 9:00.

Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku 30 maja procesja przejdzie ulicami: z Zamku, obok Liceum Ogólnokształcącego, 1 ołtarz będzie przy budynku Sądu. Ul. Gdańską, 27 Stycznia, Partyzantów, Kusocińskiego (tam będzie 2 ołtarz), 27 Stycznia, Witosa (ołtarz 3). Ołtarz 4 i zakończenie będzie przy Ośrodku Zdrowia. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Uczniów klas III Gimnazjum informujemy, że Sakrament Bierzmowania otrzymają w piątek, 14 czerwca 2013, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

OGŁOSZNIA SPOŁECZNE:

W czwartek, 23 maja Strażacy i uczniowie Gimnazjum będą oczyszczali tereny zielone i staw przy ulicy Hallera. Przyda się każda pomocna dłoń. Początek o godzinie 9:00.

Wszyscy już znają Festyn Rodzinny w Gniewskim Przedszkolu. Pełne niespodzianek, zabaw i muzyki spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek (24 maja) od godziny 16:00 do 20:00.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 10:00 Dom Kultury w piasecznie zaprasza na sesję popularno – naukową podczas, której między innymi promocja VI części „Tek Kociewskich” oraz prelekcja pana Krzysztofa Kordy na temat „Związku Towarzystw Ludowych na Pomorzu w latach 1905 – 1939”.