Ogłoszenia duszpasterskie * XIX Niedziela Zwykła *

* 11 sierpnia 2019 r. *

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na prace w naszej parafii. Bóg zapłać.

Jeszcze dzisiaj Jarmark Rzemiosła na Rynku. Można zobaczyć, jak pracuje kowal, zjeść coś na Rynku  zamiast w domu (nie trzeba pomywać),  zobaczyć jak wygląda ul z żywymi pszczołami. Sprawdzić jak się wytapia szkło i jeszcze do tego kupić zapasy na zimę.

Na   zamku jeszcze dzisiaj  turnieje rycerskie, na zakończenie których w  Kaplicy Zamkowej Msza Święta - wyjątkowo o godz. 16:00.

W najbliższym tygodniu:

Poranny Różaniec (godz. 7:30) w tym tygodniu ofiarujemy w intencji mieszkańców:

• ul. Witosa - w poniedziałek, 12 sierpnia;
  • ul. Sidorowicz - we wtorek, 13 sierpnia;
  • ul. Kremskiego - w środę, 14 sierpnia;
  • ul. Jana Pawła II - w czwartek, 15 sierpnia;
  • ul. Wyszyńskiego - w piątek, 16 sierpnia;
  • ul. Popiełuszki - w sobotę, 17 sierpnia.

W tym tygodniu w Kościele wspominamy:

• św. papieża Poncjana i św. księdza Hipolita - we wtorek, 13 sierpnia;
  • św. księdza Maksymiliana Marię Kolbego - w środę, 14 sierpnia. Św. Maksymilian jest patronem naszej kaplicy w Polskim Gronowie.
  • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w czwartek, 15 sierpnia. św. Stefana Węgierskiego - w piątek, 16 sierpnia;
  • św. Jacka – w sobotę, 7 sierpnia.

Spotkanie Modlitewnej Grupy św. Józefa w poniedziałek, o godz. 9:00. Spotkanie rozpoczniemy od Mszy Świętej w Kaplicy Sióstr.

13 sierpnia, we wtorek, zapraszamy  na  Różaniec i procesję z Figura Matki Bożej Fatimskiej. Na zaproszenie Malki Bożej przyjdźmy całymi rodzinami. Różaniec nie jest zbyt trudną modlitwą dla dzieci. Naszą modlitwę rozpoczniemy, we wtorek, o godz. 18:30.

Decyzją Siostry Prowincjalnej, następuje zmiana sióstr w naszym gniewskim klasztorze. Powitamy w naszej parafii siostrę Beatę, która będzie zakrystianką i siostrę Dobromiłę, która będzie uczyła w szkole i będzie przełożoną domu. Pożegnamy siostrę Alicję i siostrę Bartłomieję, które były z nami przez wiele lat. Chcemy spotkać się z siostrami na pożegnalnej Eucharystii, w środę, 14 sierpnia, o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich.

W piątek, 16 sierpnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Modlić się będziemy za naszego dawnego proboszcza ks. Kanonika Bogdana Przybysza, w dniu jego 84 urodzin. (Urodzony w 1935 roku.)

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Czwartek, 15 sierpnia 2019 r.:

W najbliższy czwartek, 15 sierpnia obchodzimy piękną uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte odprawimy o godz. 7:30, 9:00, 10;00 – w Polskim Gronowie, 11;00, 12;30, o 13:30 – w Brodach pomorskich, o godz. 15:00 w Kaplicy Zamkowej, i o godz. 17:30.

Tego dnia po każdej Mszy Świętej poświęcimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty.

W czwartek, w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Świętą o godz. 9:00, którą odprawimy za żywych i zmarłych  członków stowarzyszenia.

Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wyruszy procesja z pięknym, ofiarowanym przez Króla Jana III Sobieskiego i Marysieńkę feretronem. Udamy się na rynek, gdzie pomodlimy się za wszystkie kobiety. Zapraszamy wszystkie panie w stroju księżniczek. Wart przebrać się całymi rodzinami. Na każdego czekają ciekawe kobiece nagrody.

Pamiętajmy w czwartek, w to piękne święto wpatrywania się w wieczność o Mszy Świętej. Niech dla ludzi wierzących nie będzie to jedynie dzień wolny, ale okazja do spotkania z Chrystusem w Eucharystii.

W tym tygodniu w kościele wspominamy:

Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła – w poniedziałek, 20 maja;

Św. Jana Nepomucena – we wtorek, 21 maja;

DZIEŃ MATKI:

Za tydzień Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy na koncerty. Najpierw, już w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:00 na Zamku koncert pt. „Kocham Cię Mamo”. To wyznanie usłyszymy w wykonaniu Chóru Cantores Minores oraz wielu poetyckich gości.

W przyszłą niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00, w kościele koncert duetu gitarowego z Gdańska. Mamom i wszystkim gościom ofiarujemy „muzykę świata”. Zapraszamy na to muzyczne świętowanie.

Mszę Świętą w intencji naszych Mam odprawimy w niedzielę, o godzinie 9:00.

Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku 30 maja procesja przejdzie ulicami: z Zamku, obok Liceum Ogólnokształcącego, 1 ołtarz będzie przy budynku Sądu. Ul. Gdańską, 27 Stycznia, Partyzantów, Kusocińskiego (tam będzie 2 ołtarz), 27 Stycznia, Witosa (ołtarz 3). Ołtarz 4 i zakończenie będzie przy Ośrodku Zdrowia. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Uczniów klas III Gimnazjum informujemy, że Sakrament Bierzmowania otrzymają w piątek, 14 czerwca 2013, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

OGŁOSZNIA SPOŁECZNE:

W czwartek, 23 maja Strażacy i uczniowie Gimnazjum będą oczyszczali tereny zielone i staw przy ulicy Hallera. Przyda się każda pomocna dłoń. Początek o godzinie 9:00.

Wszyscy już znają Festyn Rodzinny w Gniewskim Przedszkolu. Pełne niespodzianek, zabaw i muzyki spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek (24 maja) od godziny 16:00 do 20:00.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 10:00 Dom Kultury w piasecznie zaprasza na sesję popularno – naukową podczas, której między innymi promocja VI części „Tek Kociewskich” oraz prelekcja pana Krzysztofa Kordy na temat „Związku Towarzystw Ludowych na Pomorzu w latach 1905 – 1939”.