Ogłoszenia duszpasterskie * Wielkanoc *

* 21 kwietnia 2019 r. *

Za nami czas wielkiego postu i czas trzech, świętych dni Triduum Paschalnego.

Życzymy wszystkim: miłości wielkiego czwartku, wiary wielkiego piątku, nadziei wielkiej soboty i radości wielkiej niedzieli.

Spotykajmy Jezusa zmartwychwstałego w sakramentach i w drugim człowieku. Przekażmy te życzenia naszym bliskim.

Dziękujemy za wszystkie otrzymane życzenia. Wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy swoimi zdolnościami i zaangażowaniem pomogli nam przeżyć czas świąt, a wiec sprzątającym kościół, siostrze Alicji przygotowującej dekoracje, zespołom, ministrantom, szafarzom i lektorom oraz wszystkim, którzy gromadzili się na modlitwie. Niech Bóg wysłucha wasze modlitwy.

W niedziele wielkanocną i poniedziałek Msze Święte o godz.: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 17:30. W niedziele (21 kwietnia) Msze Święte w Polskim Gronowie o godz. 10:00, w Brodach Pomorskich o godz. 13:30. W poniedziałek (22 kwietnia) nie będzie Mszy Świętych na filiach, odprawimy je w DPS i ZOL.

W poniedziałek wielkanocny kolekta przeznaczona na szkolnictwo katolickie diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II.

Przed nami cały tydzień. który jest oktawą wielkiej nocy. W tym czasie w kalendarzu spotkamy:

• Św. Wojciecha i św. Jerzego - we wtorek, 23 kwietnia;
  • Św. Marka - w czwartek. 25 kwietnia.

W tym tygodniu poranny Różaniec (o godz. 7:30) ofiarujemy w intencji mieszkańców:

• Tarasów Wierzycy we wtorek, 23 kwietnia;
  • ul. Leśnej - w środę, 24 kwietnia;
  • Brodów Pomorskich - w czwartek, 25 kwietnia;
  • ul. Głowackiego - w piątek, 26 kwietnia;
  • ul. Behrendta - w sobotę, 27 kwietnia.

W środę (24 kwietnia) Biblioteka zaprasza na spotkanie z pisarką Elką Noland i jej książką „Anna i lekarz". Środa, Sala Kameralna, godz. 15:30.

W czwartek przypada rocznica śmierci bp. Jana Bernarda Szlagi (zmarł 25 kwietnia 2012 r.). Pamiętajmy o zmarłym biskupie w naszych modlitwach.

Grupa Effatha zaprasza na spotkanie w czwartek (25 kwietnia) na godz. 18:45.

W te wiosenne dni módlmy się o odpowiednią pogodę i o urodzaje, by nikomu nie zabrakło chleba.

Wtorek, 23 kwietnia  to  światowy   dzień   książki. Warto wypożyczyć książkę z biblioteki, może kupić, ale na pewno czytać książki.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego zabierzmy ze sobą różaniec bo każdą niedzielną Mszę Świętą poprzedzimy koronką do Bożego Miłosierdzia, które jest potrzebne nam i całemu światu.

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch. Termin: 5 -15 lipca, cena 3.990 zł. Przed nami między innymi: Asyż, Manopello, Ojciec Pio, Pompeje, Neapol i ks. Dolindo, Rzym i Jan Paweł II oraz Piza. Informacje i zapisy u duszpasterzy.

W tym tygodniu w kościele wspominamy:

Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła – w poniedziałek, 20 maja;

Św. Jana Nepomucena – we wtorek, 21 maja;

DZIEŃ MATKI:

Za tydzień Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy na koncerty. Najpierw, już w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:00 na Zamku koncert pt. „Kocham Cię Mamo”. To wyznanie usłyszymy w wykonaniu Chóru Cantores Minores oraz wielu poetyckich gości.

W przyszłą niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00, w kościele koncert duetu gitarowego z Gdańska. Mamom i wszystkim gościom ofiarujemy „muzykę świata”. Zapraszamy na to muzyczne świętowanie.

Mszę Świętą w intencji naszych Mam odprawimy w niedzielę, o godzinie 9:00.

Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku 30 maja procesja przejdzie ulicami: z Zamku, obok Liceum Ogólnokształcącego, 1 ołtarz będzie przy budynku Sądu. Ul. Gdańską, 27 Stycznia, Partyzantów, Kusocińskiego (tam będzie 2 ołtarz), 27 Stycznia, Witosa (ołtarz 3). Ołtarz 4 i zakończenie będzie przy Ośrodku Zdrowia. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Uczniów klas III Gimnazjum informujemy, że Sakrament Bierzmowania otrzymają w piątek, 14 czerwca 2013, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

OGŁOSZNIA SPOŁECZNE:

W czwartek, 23 maja Strażacy i uczniowie Gimnazjum będą oczyszczali tereny zielone i staw przy ulicy Hallera. Przyda się każda pomocna dłoń. Początek o godzinie 9:00.

Wszyscy już znają Festyn Rodzinny w Gniewskim Przedszkolu. Pełne niespodzianek, zabaw i muzyki spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek (24 maja) od godziny 16:00 do 20:00.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 10:00 Dom Kultury w piasecznie zaprasza na sesję popularno – naukową podczas, której między innymi promocja VI części „Tek Kociewskich” oraz prelekcja pana Krzysztofa Kordy na temat „Związku Towarzystw Ludowych na Pomorzu w latach 1905 – 1939”.