Ogłoszenia duszpasterskie * II Niedziela Zwykła *

* 14 stycznia 2018 r. *

Bardzo dziękujemy za ofiary dzisiejszej kolekty inwestycyjnej. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Jeszcze dzisiaj:

Jeszcze dzisiaj jasełka w wykonaniu przedszkolaków z „Bajkowej krainy" o godzinie 11:00 oraz jasełka przygotowane przez młodzież z klas gimnazjalnych o godzinie 17:30.

Jeszcze dzisiaj spotkanie przygotowujących się do:

• I Komunii Świętej  - o godzinie 11:00;
  • Bierzmowania o godzinie 17:30. Uwaga podczas tego spotkania podamy termin, w którym nasza młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania.

W najbliższym tygodniu:

W tym tygodniu w Kościele powszechnym wspominamy:

• Św. Antoniego - w środę, 17 stycznia;
  • Św. Józefa Sebastiana Pelczara - w piątek, 19 stycznia;
  • Św. Fabiana papieża i św. Sebastiana - w sobotę, 20 stycznia.

We  wtorek  (16   stycznia),  ks.  prałat  Edmund  Chrzanowski obchodzi swoje 95 urodziny. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 8:00, podczas której modlić się będziemy za naszego dawnego proboszcza.

Są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych w styczniu. Możemy zarezerwować je dzisiaj w zakrystii.

Za tydzień, niedziela 21 stycznia 2018 r.

Za tydzień w niedzielę, 21 stycznia, gościć będziemy: Chór z Nowego „Cantores Novienses" - o godzinie 9:00. Po Mszy Świętej krótki koncert w wykonaniu chóru. Będziemy mogli też nabyć ich płytę.

Jasełka kolejnej grupy przedszkolaków o godzinie 11:00.

W tym tygodniu w kościele wspominamy:

Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła – w poniedziałek, 20 maja;

Św. Jana Nepomucena – we wtorek, 21 maja;

DZIEŃ MATKI:

Za tydzień Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy na koncerty. Najpierw, już w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:00 na Zamku koncert pt. „Kocham Cię Mamo”. To wyznanie usłyszymy w wykonaniu Chóru Cantores Minores oraz wielu poetyckich gości.

W przyszłą niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00, w kościele koncert duetu gitarowego z Gdańska. Mamom i wszystkim gościom ofiarujemy „muzykę świata”. Zapraszamy na to muzyczne świętowanie.

Mszę Świętą w intencji naszych Mam odprawimy w niedzielę, o godzinie 9:00.

Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku 30 maja procesja przejdzie ulicami: z Zamku, obok Liceum Ogólnokształcącego, 1 ołtarz będzie przy budynku Sądu. Ul. Gdańską, 27 Stycznia, Partyzantów, Kusocińskiego (tam będzie 2 ołtarz), 27 Stycznia, Witosa (ołtarz 3). Ołtarz 4 i zakończenie będzie przy Ośrodku Zdrowia. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Uczniów klas III Gimnazjum informujemy, że Sakrament Bierzmowania otrzymają w piątek, 14 czerwca 2013, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

OGŁOSZNIA SPOŁECZNE:

W czwartek, 23 maja Strażacy i uczniowie Gimnazjum będą oczyszczali tereny zielone i staw przy ulicy Hallera. Przyda się każda pomocna dłoń. Początek o godzinie 9:00.

Wszyscy już znają Festyn Rodzinny w Gniewskim Przedszkolu. Pełne niespodzianek, zabaw i muzyki spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek (24 maja) od godziny 16:00 do 20:00.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 10:00 Dom Kultury w piasecznie zaprasza na sesję popularno – naukową podczas, której między innymi promocja VI części „Tek Kociewskich” oraz prelekcja pana Krzysztofa Kordy na temat „Związku Towarzystw Ludowych na Pomorzu w latach 1905 – 1939”.