Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie * V Niedziela Wielkiego Postu *

 * 18 marca 2018 r. * 

W tym Różaniec o godzinie 7:30 ofiarujemy za mieszkańców:

  • ul. Sobieskiego - w poniedziałek, 19 marca;
  • ul. Zamkowej - we wtorek, 20 marca;
  • ul. Bocznej - w środę, 21 marca;
  • ul. Piłsudskiego - w czwartek, 22 marca;
  • ul. Brzozowskiego - w piątek, 23 marca;
  • ul. Gdańskiej - w sobotę, 24 marca. 

W poniedziałek, wtorek i środę (19 - 21 marca br.) uczniowie naszych szkół będą przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom w nich uczestniczyć. Zachęćmy do tych rekolekcji młodzież szkoły średniej. Już teraz dziękujemy nauczycielom za opiekę i animowanie grup.

W poniedziałek, 19 marca wspominamy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Za jego przyczyną polecajmy dobremu Bogu nasze rodziny i mężczyzn. Prośmy też o powołania do Zgromadzenia Sióstr S w. Józefa, których jest patronem.

W poniedziałek Ojciec Święty Franciszek, udzieli święceń biskupich ks. prałatowi Waldemarowi Sommertagowi, pochodzącemu z naszej diecezji. Ks. Bp. Waldemar pracował będzie w Nikaragui, otoczmy go naszą modlitwą.

We wtorek, 20 marca Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Świętą o godzinie 8:00, którą odprawimy w intencji żywych i zmarłych członków Stowarzyszenia.

W czwartek, 22 marca Modlitewna Grupa Świętego Józefa zaprasza na Mszę Świętą w kaplicy Sióstr Józefitek, o godzinie 9:00. Po Mszy Świętej spotkanie z okazji święta Świętego Józefa.

Chorych, którzy nie są na liście stałej, odwiedzimy z sakramentami w sobotę, 24 marca. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Niedziela Palmowa * 25 marca 2018 r.

Kwiaty do Grobu Pańskiego kupowaliśmy zawsze z ofiar składnych przy okazji odbierania kartek do spowiedzi wielkanocnej. Obecnie, gdy tego zwyczaju nie ma w Niedzielę Palmową, czyli w przyszłą niedzielę (25 marca) zbiórkę do puszek przeznaczamy na kwiaty i świąteczne dekoracje. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę, 25 marca, zapraszamy młodzież do Kościerzyny na Diecezjalny Dzień Młodzieży. Wyjazd o godzinie 11:00 z parkingu ul. Kopernika Cena 10 zł. Osoby niepełnoletnie muszą odebrać zgodę (w szkole lub w zakrystii) i do piątku dostarczyć podpisaną do duszpasterzy.

Za tydzień, w niedziele, 25 marca, podczas Mszy Świętej o godzinie 17:30, gościć będziemy Chór Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pieśni wielkopostne szczególnie dostojnie brzmią w wykonaniu chóru, dlatego cieszymy się z obecności naszych gości.

Wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą:

„Niezbędnik spowiednika" - małą, bardzo przydatną książeczkę, która ma nam pomóc korzystać z Sakramentu Pokuty. Ten niezbędnik przygotowany przez naszego wikariusza, ks. Jarosława przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dla tych, którzy regularnie korzystają z Sakramentów i dla tych, którzy już dawno nie byli u spowiedzi i boją się wrócić do konfesjonału. (Cena 7 zł).

Możemy też zabrać ze sobą, za darmo składankę z rachunkiem sumienia. Mamy wybór w materiałach byśmy mogli dobrze się przygotować do spowiedzi.

Specjalnie zamówiliśmy dla naszych parafian nowość, czyli rozważania Papieża Franciszka nad modlitwą „Ojcze nasz". Jest to pięknie wydana rozmowa, pełna prostych historii pomagająca nam bardziej poznać Pana Jezusa i lepiej się modlić. Cena z wydawnictwa to 24 zł (w księgarniach 30).

We wtorek, 20 marca (czyli dzień przed rozpoczęciem wiosny) zapraszamy na maraton poetycki. Od godziny  10:00 będziemy mogli łagodzić obyczaje poezją. Dla tych, którzy będą czytali wiersze przewidziano ciekawe nagrody Przyjdź z wierszem, który lubisz, zabierz swojego ulubionego poetę.

W przyszłą niedzielę na naszym gniewski Rynku Jarmark Wielkanocny, pełen ozdób, wypieków i świątecznych upominków, już od godziny 10:00.

W Gogolewie natomiast Kociewska Niedziela Palmowa rozpocznie się od godziny 14:00.

 


W tym tygodniu w kościele wspominamy:

                Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła – w poniedziałek, 20 maja;

                Św. Jana Nepomucena – we wtorek, 21 maja;

DZIEŃ MATKI:

Za tydzień Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy na koncerty. Najpierw, już w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:00 na Zamku koncert pt. „Kocham Cię Mamo”. To wyznanie usłyszymy w wykonaniu Chóru Cantores Minores oraz wielu poetyckich gości.

W przyszłą niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00, w kościele koncert duetu gitarowego z Gdańska. Mamom i wszystkim gościom ofiarujemy „muzykę świata”. Zapraszamy na to muzyczne świętowanie.

Mszę Świętą w intencji naszych Mam odprawimy w niedzielę, o godzinie 9:00.

Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku 30 maja procesja przejdzie ulicami: z Zamku, obok Liceum Ogólnokształcącego, 1 ołtarz będzie przy budynku Sądu. Ul. Gdańską, 27 Stycznia, Partyzantów, Kusocińskiego (tam będzie 2 ołtarz), 27 Stycznia, Witosa (ołtarz 3). Ołtarz 4 i zakończenie będzie przy Ośrodku Zdrowia. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Uczniów klas III Gimnazjum informujemy, że Sakrament Bierzmowania otrzymają w piątek, 14 czerwca 2013, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

OGŁOSZNIA SPOŁECZNE:

W czwartek, 23 maja Strażacy i uczniowie Gimnazjum będą oczyszczali tereny zielone i staw przy ulicy Hallera. Przyda się każda pomocna dłoń. Początek o godzinie 9:00.

Wszyscy już znają Festyn Rodzinny w Gniewskim Przedszkolu. Pełne niespodzianek, zabaw i muzyki spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek (24 maja) od godziny 16:00 do 20:00.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 10:00 Dom Kultury w piasecznie zaprasza na sesję popularno – naukową podczas, której między innymi promocja VI części „Tek Kociewskich” oraz prelekcja pana Krzysztofa Kordy na temat „Związku Towarzystw Ludowych na Pomorzu w latach 1905 – 1939”.