Ogłoszenia duszpasterskie * V Niedziela Zwykła *

* 10 lutego 2019 r. *

Wdzięczni jesteśmy za ofiary kolekty inwestycyjnej. Bóg zapłać.

W tym tygodniu w Kościele wspominamy:

• Najświętszą Maryje Pannę z Lourdes - w poniedziałek, 11 lutego. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii specjalne Msza Święta dla chorych będzie w sobotę, 9 marca, w czasie rekolekcji wielkopostnych.
  • Św. Cyryla i Metodego oraz św. Walentego - wspominamy w czwartek, 14 lutego.
  • Bł. Michała Sopoćkę - w piątek, 15 lutego.

W tym tygodniu poranny Różaniec o godz. 7:30 ofiarujemy w intencji mieszkańców:

• Tarasów w Wierzycy  - w poniedziałek, 11 lutego;
  • ul. Leśnej - we wtorek, 12 lutego;
  • Brodów Pomorskich - w środę, 13 lutego;
  • ul. Głowackiego - w czwartek, 14 lutego;
  • ul. Behrendta - w piątek, 15 lutego;
  • ul. Ogrodowej - w sobotę, 16 lutego.

Katecheza dla dorosłych w środę (13 lutego) o godz. 19:00 w Salce Katechetycznej.

W biurze parafialnym można rezerwować ławki na nowy 2019 rok.

Na terenie naszej parafii jest wiele atrakcji dla dzieci w czasie ferii zimowych. Ferie z „BAJU - BAJ", Ferie z GOSiR-ęm, „Zamkolandia" na Zamku, Ferie z Heliantusem. Zapraszamy na ferie w Brodach Pomorskich i w Nicponi. Szczegółowe informacje na plakatach i stronach internetowych.

Zapraszamy też na Ferie Zimowe z Biblioteką. Codziennie wiele pomysłowych i ciekawych zajęć od godz. 10:00 cło 13:00. Zadbajmy o to, by nasze dzieci nie nudziły się zamknięte w domach. A propozycji jest naprawcie wiele.

Miś Maciuś założył koszulkę „bombowego ministranta", bo luty to czas ferii zimowych przygotowanych specjalnie dla ministrantów oraz przyjęcie kandydatów do służby ołtarza.

W tym tygodniu w kościele wspominamy:

Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła – w poniedziałek, 20 maja;

Św. Jana Nepomucena – we wtorek, 21 maja;

DZIEŃ MATKI:

Za tydzień Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy na koncerty. Najpierw, już w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:00 na Zamku koncert pt. „Kocham Cię Mamo”. To wyznanie usłyszymy w wykonaniu Chóru Cantores Minores oraz wielu poetyckich gości.

W przyszłą niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00, w kościele koncert duetu gitarowego z Gdańska. Mamom i wszystkim gościom ofiarujemy „muzykę świata”. Zapraszamy na to muzyczne świętowanie.

Mszę Świętą w intencji naszych Mam odprawimy w niedzielę, o godzinie 9:00.

Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku 30 maja procesja przejdzie ulicami: z Zamku, obok Liceum Ogólnokształcącego, 1 ołtarz będzie przy budynku Sądu. Ul. Gdańską, 27 Stycznia, Partyzantów, Kusocińskiego (tam będzie 2 ołtarz), 27 Stycznia, Witosa (ołtarz 3). Ołtarz 4 i zakończenie będzie przy Ośrodku Zdrowia. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Uczniów klas III Gimnazjum informujemy, że Sakrament Bierzmowania otrzymają w piątek, 14 czerwca 2013, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

OGŁOSZNIA SPOŁECZNE:

W czwartek, 23 maja Strażacy i uczniowie Gimnazjum będą oczyszczali tereny zielone i staw przy ulicy Hallera. Przyda się każda pomocna dłoń. Początek o godzinie 9:00.

Wszyscy już znają Festyn Rodzinny w Gniewskim Przedszkolu. Pełne niespodzianek, zabaw i muzyki spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek (24 maja) od godziny 16:00 do 20:00.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 10:00 Dom Kultury w piasecznie zaprasza na sesję popularno – naukową podczas, której między innymi promocja VI części „Tek Kociewskich” oraz prelekcja pana Krzysztofa Kordy na temat „Związku Towarzystw Ludowych na Pomorzu w latach 1905 – 1939”.