Ogłoszenia duszpasterskie * XXXII Niedziela Zwykła *

* 12 listopada 2017 r. *

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na prace inwestycyjne w naszej parafii. Za tydzień będzie mała zmiana. Gościć będziemy, w ramach niedzieli powołań alumna z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie właśnie na Seminarium. W związku z tym, nasza druga kolekta inwestycyjna będzie wyjątkowo 26 listopada. Za zmiany przepraszamy, za ofiary dziękujemy. Bóg zapłać.

W tym tygodniu w czasie Różańca o godzinie 7:30 modlić się będziemy za mieszkańców następujących ulic:

• Pl. Grunwaldzki strona z arkadami - w poniedziałek, 13 listopada;
  • Pl. Grunwaldzki po stronie Sali Kameralnej i budynki przy Ratuszu  - we wtorek, 14 listopada;
  • Pl. Grunwaldzki po stronie Banku w środę, 15 listopada;
  • Ul. Sobieskiego - w czwartek, 16 listopada;
  • Ul. Zamkowa - w piątek, 17 listopad;
  • Ul. Boczna - w sobotę, 18 listopada.

W tym tygodniu w Kościele wspominamy:

• Św. Alberta Wielkiego -  w środę, 15 listopada:
  • Św. Małgorzatę Szkocką i św. Gertrudę - w czwartek, 16 listopada;
  • Św. Elżbietę Węgierska - w piątek, 17 listopada;
  • Bł. Karolinę Kózkównę  - w sobotę, 18 listopada.

Zapraszamy na Msze Święte za naszych zmarłych:

• Zmarłych pracowników spółki FAMA i zmarłych z ich rodzin -  niedziela, 12 listopada, godz. 7:30;
  • Msza Święta Zbiorowa - niedziela, 12 listopada, godz. 10:00 w Polskim Gronowie;
  • Zmarłych pracowników oświaty z: Przedszkoli. Szkół Podstawowych, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych   - środa, 15 listopada, godz. 18:00;
  • Zmarłych pracowników Banku Spółdzielczego w Gniewie i działaczy spółdzielczości    niedziela, 19 listopada, godz. 9:00

Czasami przypomni się nam jeszcze ktoś zmarły z rodziny, sąsiad, kolega ze szkoły. Właśnie dlatego mamy „wypominki", nie tylko 1 i 2 listopada    lecz   przez   cały    miesiąc,    byśmy   przygotowali „wypominkową" modlitwę nawet z jednym imieniem.

Spotkanie przygotowujących się do l Komunii Świętej, zgodnie z podanym we wrześniu terminarzem, w przyszłą niedzielę (19 listopada), o godz. 11:00.

Wszyscy przygotowujący się do Bierzmowania, a więc klasy 7 Szkoły Podstawowej oraz II i III klasa Gimnazjum mają spotkanie w przyszłą niedzielę (19 listopada), o godzinie 17:30.

W ramach XXX Jubileuszowych Gniewskich Spotkań Kameralnych usłyszymy Tubicinatores Gedanenses -  muzyką dawną na, na instrumentach historycznych. Wystąpi: Paweł Hulisz, Wojciech Brzozowski i Emil Miszk - trąbka naturalna oraz Paweł Szewczyk – kotły historyczne. Koncert w czwartek, 16 listopada, o godzinie 19:00 na Zamku.

W tym tygodniu w kościele wspominamy:

Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła – w poniedziałek, 20 maja;

Św. Jana Nepomucena – we wtorek, 21 maja;

DZIEŃ MATKI:

Za tydzień Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy na koncerty. Najpierw, już w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:00 na Zamku koncert pt. „Kocham Cię Mamo”. To wyznanie usłyszymy w wykonaniu Chóru Cantores Minores oraz wielu poetyckich gości.

W przyszłą niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00, w kościele koncert duetu gitarowego z Gdańska. Mamom i wszystkim gościom ofiarujemy „muzykę świata”. Zapraszamy na to muzyczne świętowanie.

Mszę Świętą w intencji naszych Mam odprawimy w niedzielę, o godzinie 9:00.

Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku 30 maja procesja przejdzie ulicami: z Zamku, obok Liceum Ogólnokształcącego, 1 ołtarz będzie przy budynku Sądu. Ul. Gdańską, 27 Stycznia, Partyzantów, Kusocińskiego (tam będzie 2 ołtarz), 27 Stycznia, Witosa (ołtarz 3). Ołtarz 4 i zakończenie będzie przy Ośrodku Zdrowia. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Uczniów klas III Gimnazjum informujemy, że Sakrament Bierzmowania otrzymają w piątek, 14 czerwca 2013, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

OGŁOSZNIA SPOŁECZNE:

W czwartek, 23 maja Strażacy i uczniowie Gimnazjum będą oczyszczali tereny zielone i staw przy ulicy Hallera. Przyda się każda pomocna dłoń. Początek o godzinie 9:00.

Wszyscy już znają Festyn Rodzinny w Gniewskim Przedszkolu. Pełne niespodzianek, zabaw i muzyki spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek (24 maja) od godziny 16:00 do 20:00.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 10:00 Dom Kultury w piasecznie zaprasza na sesję popularno – naukową podczas, której między innymi promocja VI części „Tek Kociewskich” oraz prelekcja pana Krzysztofa Kordy na temat „Związku Towarzystw Ludowych na Pomorzu w latach 1905 – 1939”.