Eucharystia

"Zbawiciel nasz podczas Ostatniej Wieczerzy, tej nocy, kiedy został wydany, ustanowił eucharystyczną Ofiarę Ciała i Krwi swojej, aby w niej na całe wieki, aż do swego przyjścia, utrwalić Ofiarę Krzyża i tak umiłowanej Oblubienicy - Kościołowi powierzyć pamiątkę swej Męki i Zmartwychwstania: sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, ucztę paschalną, w której pożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały".
(Katechizm Kościoła Katolickiego)

Przygotowanie i udzielenie Komunii św. po raz pierwszy w kl. III.

Uroczystość I Komunii świętej - niedziela Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018

Wymagane dokumenty:

- metryka chrztu,
- decyzja katechety o dopuszczeniu do sakramentu.

Czcigodni Rodzice, drogie Dzieci

Zwracacie się Państwo do parafii św. Mikołaja w Gniewie, z prośbą by wasze dziecko mogło przystąpić do pierwszej Komunii Świętej. W roku szkolnym 2017/2018, w naszej parafii dzieci z klas III, pierwszy raz Komunię Świętą przyjmą

w niedzielę, 20 maja 2018r., podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00.

Przed dziećmi,  przed wami drodzy Rodzice oraz przed całą wspólnotą parafialną  czas radosnego oczekiwania  na spotkanie  z Jezusem Eucharystycznym oraz czas różnorodnych przygotowań.

Z rodzicami i dziećmi spotykać się będziemy najczęściej w drugą niedzielę  miesiąca,  o godzinie  11:00.  Po  Mszy Świętej  będzie krótkie  spotkanie  informacyjne i organizacyjne. Spotkania odbywać się będą w kościele św. Mikołaja w Gniewie, a obecność na nich jest obowiązkowa. Już teraz podajemy Państwu  kalendarz wszystkich spotkań i koniecznych do załatwienia spraw.

Terminarz spotkań przed I Komunią Świętą

Wszystkie spotkania o godzinie 11:00

Uwaga! Jeżeli dziecko było ochrzczone poza parafią św. Mikołaja w Gniewie, trzeba dostarczyć do katechety lub biura parafialnego, najpóźniej do 6 listopada, Świadectwo Chrztu dziecka.

Zatroszczmy się, by dzieci uczestniczyły w:

• Niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej -jest to najważniejsza katecheza Eucharystyczna!
  • Nabożeństwie Różańcowym - październik: poniedziałki, środy, piątki godz. 16:30.
  • Roratach - Adwent,
  • Drodze Krzyżowej - Wielki Post,
  • Nabożeństwie Majowym - maj - godz. 17:30.

Różaniec - rodzice kupują sami

Książeczki do Nabożeństwa nie kupujemy sami. Zamówimy jednakowe dla wszystkich dzieci
i będą do odebrania u katechetów lub po niedzielnym spotkaniu.

Świece - najlepiej gdyby to były świece od Chrztu dziecka, jeśli nie to rodzice kupują sami

Medaliki i inne dewocjonalia poświęcimy po I Komunii, w białym tygodniu. Nie kupujemy specjalnych medalików na dzień I Komunii, bo na pewno dewocjonalia będą w upominkach.

Daty prób bezpośrednio przed I Komunią podamy w maju.

Cieszymy się, że już teraz możemy Państwu podać powyższy terminarz. Gdyby jednak jakiś termin,
z nieprzewidywalnych powodów uległ zmianie, będziemy o tym informowali na bieżąco,
w ogłoszeniach duszpasterskich.

Z wyrazami szacunku i darem modlitwy.

ks. proboszcz Zbigniew Rutkowski